Loading...
Yüz yüze danışma
Online Destek
Haftalık / Aylık Takip

Blog

Diyetisyen ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı Duygu ÖZTÜRK GÜNER tarafından yazılan sağlıklı beslenmeyle ilgili yazılarımız aşağıda listelenmiştir:

Bel Çevresi Hastalık Yapıyor

Bel çevresinde bulunan fazla yağlar, kalça çevresinde bulunanlardan daha tehlikelidir. Yapılan bilimsel çalışmalar vücuttaki toplam yağ miktarındansa, yağın vücutta toplandığı yerin çok daha önemli olduğunu vurguluyor.

Devamını Oku
Yüzyılın Salgını: İnsülin Direnci 1

Artık oldukça sık duyduğumuz bir sorun haline gelen insülin direnci başta şeker hastalığı(diyabet), karaciğer yağlanması, gut gibi bazı hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır.

Devamını Oku
Yüzyılın Salgını: İnsülin Direnci 2

İnsülin direnci, tatlı krizleri, unlu, şekerli, nişastalı besinlere düşkünlük, sık acıkma, gece yemeleri, yemeklerden sonra uyuklama, halsizlik gibi tipik belirtiler verebilir.

Devamını Oku
Ekmek Mi? Mutlaka Tüketin..

Nedense diyet deyince insanların aklına ilk önce ekmeği kesmek gelir. Meslek hayatım boyunca hep şunu işitmişimdir ‘diyete başladım, ekmeği kestim’. İyide neden? Biz diyetisyenler diyetlerde ekmek yazmamıza rağmen

Devamını Oku
Sağlıklı Yaşamın Sırrı : D Vitamini

Son dönemlerin öne çıkan besin öğelerinden birisi de D vitamini. Son yıllarda yapılan araştırmalar D vitamininin sadece kemik ve diş sağlığına katkısı olmadığını daha birçok faydasının bulunduğunu kanıtlamış durumda.

Devamını Oku
Popüler Diyetlerle ‘Zayıflayan’ Sağlık

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan şişmanlık (obezite) gün geçtikçe artmakta, büyük bir salgın haline dönüşmektedir. Hal böyle olunca da konu üstüne türlü türlü diyetler çıkmakta ve bu diyetler belli bir popülarite oluşturmaktadır.

Devamını Oku

Sizi aramamızı istiyorsanız telefon numaranızı yazınız